Volkan İtfaiye ‘de Ar-ge Departmanı Kurup, Devlet Teşviğinden Yararlandı

Volkan İtfaiye Geçiş Kontrol Sistemleri için SmartGuard’ı Tercih Etti

İtfaiye aracı üretmek amacıyla 1974 yılında kurulan Volkan İtfaiye , İzmir’ in Gaziemir ilçesinde 50 m²’ lik bir alanda 8 kişi ile üretime başlamıştır.

Günümüzde ise; Volkan Grup taşındığı Torbalı Yazıbaşı’ nda üretim teknolojisinin tüm imkanlarından faydalanarak 25000 m²’si kapalı olmak üzere 135000 m² alana sahip fabrikasın da 300’ ü aşkın çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında öncü bir üretici olarak bilinen Volkan İtfaiye, kaliteden ödün vermeyen üretim sistemi ile sektör lideridir.

Kontrollü geçişlerin, ve güvenlik önlemlerinin en üst seviyede olmasını isteyen Volkan İtfaiye gerekli donanım ve sistemin kurulması için , kontrol ve güvenlik sistemleri konusunda sektör lideri olan Polimek Elektronik ile anlaştı.

Kapı girişlerinde kullanılan parmak izi ve kartlı okuyucular sayesinde personel devam kontrolünü sağlayan firma, mesaiye saat kaçta başlanmış, o gün kim hangi saatte ne kadar mola kullanmış, ay sonunda puantaj hesaplamaları sırasında her personelin hak edişlerini ayrı ayrı gözetirken, firma kendi çıkarlarını da koruma altına almıştır.

Resmi gazetenin 10 Ağustos 2016 tarihinde ve 29797 sayısı ile yayınlanan ar-ge desteği kanunun kapsamında;

Firmanın ar-ge girişlerine elektrostatik boyalı boy tipi turnikeler ve geçiş kontrol panelleri ile kart okuyucular yerleştirilmiştir.

Bu sayede; istenilen bölgeye geçişlerde yetkili kişilerin giriş çıkışına kısıtlamalar getirilmiştir. Aynı zamanda da içeride harcanılan zaman geçiş kontrol yazılımı ile birlikte kayıt altına alınmıştır.

Eğer sizde bir ar-ge departmanı kuruyorsanız ve bu konu ile  devlet desteğinden yararlanmayı düşünüyorsanız turnike geçiş sistemleri, geçiş kontrol panelleri ve kart okuyucu sistemlerinin kurulumu ile ilgili bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.