TURNİKE NEDİR? BAŞLICA KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Geçiş kontrolünde güvenliği ve sıra düzeni sağlamamız açısından paslanmaz çelik turnike sistemlerini kullanırız.

Parmak izi, kart okuyucu ya da yüz tanıyıcı cihazlar ile birlikte düzenli giriş çıkış yapabileceğimiz turnike sistemleri; istenilen her yerde amaç doğrultusunda kullanıma uygundur. Avmler de, sinemalarda, cezaevlerinde, statlarda, iş yeri ve fabrikalarda hem düzeni hem de devam kontrolünü sağlayabileceğimiz turnikelerin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Stadyumlar da ve mahkum evlerinde sık kullanımına rastladığımız boy turnikeleri; ister paslanmaz çelik mekanizmaya ve dış görünüme sahip olabilir, isterseniz de elektrostatik boyalı ve dilediğiniz renkte olabilirler. Eğlence ve alışveriş merkezleri, su parkları, tuvalet işletmelerinde; jeton mekanizmalı, para atılan ya da biletli barkod okuyucularla üç kollu tripod turnikeleri entegre çalıştırabiliriz. Üç kollu tripod turnikeler de tıpkı boy turnikeleri gibi iç ve dış mekanlarda kullanılabilir.

Son dönemlerde ulaşımın kolaylaşmasına büyük katkı sağlayan raylı sistemlerde de üç kollu ve vip turnikelerin kullanımı yaygındır. Yine otopark ve spor salonlarında da bu turnikeler tercih edilebilir.

Plaza ve residans girişlerinde şık görünümü ve duruşu nedeniyle mimari yapıya kolaylıkla uyum sağlayan hızlı geçiş turnikeleri yöneticiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Açılıp kapanabilen mekanizmaya sahip ve geçiş sağlanacak alana dilediğiniz uzunlukta konumlandırılacak camlı hızlı geçiş boy turnikeleri de yine lüks bina ve plaza girişlerinde tercih edilmektedir.

Kanatların istenilen ya da standart ölçülerde üretimi olabileceği gibi, cam ya da pleksi maddeden üretilmesi mümkündür.

Logo, amblem, işletme ya da yer adını da üzerinde taşıyabilecek bu turnikeler banka genel merkezleri, adliyeler, bakanlık binaları başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında da tercih sebebidir.

Okul, yurt, kurs, spor salonları ve üye takibi gerektiren her yerde, yemekhanelerde ya da personel sayısı çok olan iş yerlerinde de turnike sistemleri oldukça sık kullanılır.

Yerinize göre keşif ve fiyatlandırma için bizimle görüşebilir, arkadaşlarımızdan ücretsiz keşif için randevu alabilirsiniz.